narrow default width wide

Breadcrumbs

22 грудня 2020 року Божого. Вівторок, Різдвяний піст. Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

Пророчиці Анни, матері пророка Самуїла (1100 до Р.Х.), свт. Софронія, архиєпископа Кіпрського (VI), прп. Стефана Новосіятеля (912).

 

 

 

Цього дня Свята Церква молитовно згадує зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці та вшановує ікону Божої Матері "Несподівана Радість".

 

Свята Анна, мати Пресвятої Богородиці, була молодшою донькою священика Матфана з Вифлеєма. Вона вийшла заміж за святого Іоакима (пам'ять їх відзначається 9 вересня), який був родом з Галії. Довго свята Анна була безплідною, але після 20 років, завдяки гарячим молитвам святого подружжя, Ангел Господній сповістив їм про Зачаття Доньки, Яку благословить весь рід людський. Зачаття святої Анни відбулося в Єрусалимі, де і народилася Пресвята Діва Марія.

Ікона Божої Матері «Несподівана Радість», зображується так: у кімнаті, вгорі ікона Божої Матері, а внизу біля неї чоловік, що уклінно молиться. Передання про зцілення одного чоловіка від плотської пристрасті через цю святу ікону описане в книзі святителя Димитрія Ростовського «Руно Окроплене». Чоловік молився за звичкою перед образом Пречистої і раптом побачив, що зображення ожило, рани Господа Ісуса розкрилися і почали кровоточити. У страху він вигукнув: «О Владичице, хто це зробив?» На що Богородиця відповіла: «Ти і інші грішники гріхами своїми знову розпинаєте Сина Мого». Тоді тільки розкрилася перед ним безодня його гріхопадіння, довго благав він в сльозах Богородицю і Спасителя про помилування. І, незабаром, була дана йому несподівана ним вже радість прощення і відпущення гріхів.

Свята праведна Анно, моли Бога про нас!

 

 

Свята пророчиця Анна, мати пророка Самуїла. Вона довго не мала дітей і багато скорбот перетерпіла через неплідність. Нарешті, за молитвами її, дарований був їй від господа син, якого вона назвала Самуїл, що означає "випрошений від Бога". Жила пророчиця Анна за 1100 років до Різдва Христового.


Святитель Софроній, архієпископ Кіпрський прославився добродітельним життям, любов`ю до бідності та суворим стриманням, за що був удостоєний від Господа дару чудотворства. Жив святитель у VI ст.


Праведний Стефан Новосіятель. Син благочестивого Константино-польського пресвітера Захарії, він з юних літ служив Господу при клірі Великої Константинопольської Церкви, перебуваючи у пості і молитві. Після смерті батька преподобний Стефан вів затворницьке життя і так прославився подвигами, що удостоївся видіння святого апостола Петра и святого Антипи. Помер праведний у 912 р. Новосіятелем його називають за високі подвиги, що уподібнили святого до древніх угодників, що просіяли "у стриманні і всілякій добродєтєлі".

Яндекс.Метрика