narrow default width wide

Breadcrumbs

Заповіт Пресвятої Богородиці афонським монахам

 

 

Владичиця Богородиця, коли з'явилася першому афонському пустельнику, святому Петру (655-681 рр.), і через п'ять століть ігумену Великої Лаври Миколі, сказала одному і іншому наступне:

 

"Місцем вашого життя і смерті, буде гора Афон, яку Я отримала від Свого Сина і Бога, в доля Собі. І ті, хто хоче піти від мирських турбот і хвилювань, нехай приходять і працюють в цьому саду, обробляють чесноти і очищають серце.

З цього дня і надалі, місце це, буде називатися Святою Горою.

Обіцяю любити, допомагати і покривати тих, хто з відданим серцем буде приходити і від щирого серця працювати для Бога, невпинно молитися про свою душу, просити Бога про Його Церкви і про весь світ, щоб просвітив Бог цей світ і про всіх людей, щоби стали справжнім і відданим стадом нашого Христа і Бога.

З милості і благодаті Сина і Бога Мого, від одного краю до іншого, наповниться місце це православлячими і благочестивими ченцями. Про що радіє і веселиться дух мій, оскільки всі вони будуть співати, благословляти і прославляти всечесне ім'я Пресвятої Трійці.

Цими ченцями, і тими ознаками, і чудами які вони здійснять завдяки чистоті і святості свого життя, буде прославлятися і звеличуватися по всіх кінцях землі, ім'я Боже. Їх терпляче відношенню до горя, тягот, печалі, спокусам, скандалам і лешеніям, стануть прикладом для інших людей, що живуть в світі.

Про тих, хто витримає всі випробування, буду просити Сина і Бога Мого, щоб простив їм усі їхні недоліки і удостоїв їх божественних і небесних дарів. Попрошу щоб дав їм щире покаяння і просвітництво, щоб мали добру відповідь в день святого славного Другого Пришестя, і на майбутньому праведному суді удостоїлися безмежної милості.

Однак і в цьому житті матимуть від мене велику допомогу, оскільки буду полегшувати їх біль, підтримувати в їх працях і прикрощах та захищати від уявних і чуттєвих спокус, що виходять від диявола, ворога людського роду ".

 

 

 

 

О Пресвята і Преблагословенна Богородице Діво, вища від Херувимів і чесніша від Серафимів, Боговибрана Отроковице. Споглянь милостивим оком на нас, предстоячих перед святою іконою Твоєю що з розчуленням сердець наших молимо Тебе: почуй нас, грішних та недостойних, зціли наші душі і тіла, збурені ранами гріхів і страстей багаторізних, звільни нас від всякої напасті, біди, скорботи і вічного осудження.

Охорони нас від ворогів видимих і невидимих, що нападають на нас, звільни нас від всякої печалі і від неправедного лютого наговору ворожого. Прийми, о Всемилостива Владичице, ці молитви, що зі сльозами Тобі приносимо від нас, недостойних рабів Твоїх, до Твоєї всезціляючої ікони, скорботи полегши, хворих зціли, розслабленим і немічним здоров’я подай, від бісівських нападів захисти, прокажених очисти, обтяжених недугою п’янства зціли і до спасіння всіх приведи.

Владичице, всякий дім і сімейство в благочесті і однодумності збережи. Церкву Апостольську і Соборну Православну між народами утверди, устави святих отців непорушеними збережи.

Охорони обителі Твої і будь Ізбавительницею і захистом нашим, бо на Тебе уповаємо завжди і всіє душею взиваємо.

Умоли Сина Свого, Христа Бога нашого, хай простить нам гріхи наші і не відверне милості Своєї від людей Своїх і подасть нам християнську кончину, безболісну, мирну, не осоромну, і удостоїть нас Царства Небесного. Цього ради славимо Тебе і прославляємо святе і величне ім’я Отця і Сина і Святого Духа нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

 

Пресвятая Владичице Богородиця, Матір Світла, спаси нас.


Яндекс.Метрика