narrow default width wide

Breadcrumbs

9 вересня 2018 р.Б. Неділя. Прп. Пимена Великого (бл. 450)

 

Народився бл. 340 р. в Єгипті. З двома своїми братами Анувієм (IV ст .; пам’ять 5/18 червня) і Паїсієм він пішов в один з єгипетських монастирів, де всі троє взяли чернечий постриг. Преподобний Пімен проводив час в суворому пості і молитовних подвигах і досяг такої висоти чеснот, що увійшов в досконалу безпристрасність.

Для багатьох ченців преподобний Пімен був духовним наставником і керівником. На питання, як позбутися нав’язливих злих думок, старець відповів: «Злі помисли, що вселяються ворогом нашого спасіння, можуть, немов іскра розпалити в людині гріховні побажання. Треба гасити ці іскри водою, тобто молитвою і устремлінням душі до Бога».

Преподобний говорив: «Людині необхідно дотримуватися трьох головних правила: боятися Бога, часто молитися і робити добро людям. Злоба ніколи не знищить злоби; якщо хто тобі зробив зло, зроби йому добро, і твоє добро переможе його злобу».

Прославившись святістю свого життя і глибокою повчальністю своїх повчань, маючи близько 110 років від народження, єгипетський пустельник помер бл. 450 р. Незабаром же він був визнаний святим угодником Божим і в знак великого смирення, скромності, правдивості і самовідданого служіння Богу отримав найменування Великий.

 

Яндекс.Метрика