narrow default width wide

Breadcrumbs

30 серпня 2020 року Божого. Неділя

Мученика Мирона пресвітера (250). Преподобного Пімена Угрешского (1880).

Преподобного Аліпия, іконописця Печерського, в Ближних печерах (бл. 1114).

Мучеників Павла, Юліаніі та ін. (бл. 273).

Мучеників Фірса, Левкія, Короната і воїнів їхніх (249–251).

Мученика Патрокла (270–275).

Мучеников Стратона, Филиппа, Евтихіана і Кипріана (бл. 303).

Свенской (Печерской) иконы Божией Матери (1288).


 

 

Святий мученик Мирон був пресвітером в Ахаї (Греція), жив в III столітті, за часів правління жорстокого імператора Декія (249-251), коли Церква Христова зазнавала страшних переслідувань.

Будучи взірцем віри та благочестя, Мирон як найдостойніший обирається християнською общиною міста Ахаї пресвітером. Після рукоположення стає ще більш лагідним і милостивим до людей, але й ревним та мужнім у захисті своєї пастви.

Одного разу, на свято Різдва Христового, він здійснював Богослужіння. У храм увійшов місцевий правитель Антипатр з воїнами, щоб схопити тих, що моляться і повести їх на муки. Бачачи це, святий Мирон почав гаряче заступатися за своїх духовних чад, звинувачуючи правителя в жорстокості. За свою мужність святий був відданий на катування. Спершу його повісили і стругали тіло залізними гребенями. Потім пресвітера кинули в розжарену піч, але Господь зберіг мученика, у той час як 150 чоловік, що стояли поблизу, були обпалені вогнем, який вирвався з печі. Тоді правитель став примушувати мученика поклонитися ідолам, думаючи, що коли це зробить пресвітер зробить і вся паства. Отримавши від святого тверду відмову, Антипатр наказав різати ремені з його шкіри. Святий Мирон взяв один з ременів і кинув його в обличчя мучителя.

Розлютившись, Антипатр велів стругати святого Мирона залізом по обдертому тілу, а потім віддав мученика на поживу хижим звірам. Але люті звірі його не чіпали лише мирно полягали біля святого. Відчуваючи себе переможеним, Антипатр в безсилі перед незламністю Мирона, перебуваючи в великій люті, покінчив життя самогубством. Святого Мирона відвезли в місто Кизик, де йому відрубали голову мечем. Сталось це в 250 році.

 

Святий Мучениче Мироне, моли Бога про нас.


Яндекс.Метрика