narrow default width wide

Breadcrumbs

22 листопада 2020 року Божого. Неділя.

Мчч. Онисифора і Порфирія (бл. 284 - 305), прп. Матрони (бл. 492)

прп. Феоктисти (881)

Прп. Онисифора, сповідника Києво-Печерського, в Ближніх печерах (1148)

Мч. Олександра Солунського (IV)

Мч. Антонія (V) Прп. Іоана Колова (V)

Прпп. Євстолії (610) і Сосипатри (бл. 625)

Свт. Нектарія Егінського, митр. Пентапольского, чудотворця (1920)

Ікони Божої Матері «Скоропослушниця» (X)

 

 

Преподобний Онисифор сповідник (+1148), у Ближніх печерах, пам'ять 22 листопада нов. ст. — Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

 

 

Жив за часів ігумена Пимена Пісника. Був лаврським пресвітером і сповідником братії. Мав від Бога дар прозорливості й бачив гріхи кожної людини. Уславився Онисифор тим, що вимолив прощення своєму духовному синові, одному померлому ченцеві, що був таємним грішником і розпусником.

Про життя Онисифора-пресвітера, мужа, у всякому добродійстві досконалого, написав у Києво-Печерському патерику єпископ Володимирський і Суздальський Симон. Мав Онисифор духовного сина-ченця, який таємно порушував піст, жив нечисто і все це приховував на Сповіді. Та якось, будучи начебто й здоровим, раптово помер. Тіло його так смерділо, що до нього ніхто не міг наблизитися, тому й відспівування одбули, стоячи віддалік. Поклали його в печері, але навіть тварини її оминали. Часто й крик було чути звідти, неначе хто мучив того небіжчика.

Уві сні пресвітерові Онисифору з’явився препо­доб­ний Антоній Києво-Печерський та й став дорікати за те, що нерозкаяного грішника поклали у святому місці. Отямившись від видіння, Онисифор упав на коліна та й став просити: «Господи, навіщо Ти приховав од мене справи цієї людини?». Тут же з’явився ангел і промовив: «У настанову всім, хто грішить і не кається, аби ті, хто це бачили, – покаялися». Онисифор посилив свої молитви за духовного сина і знову почув: «Якщо хочеш – допоможеш йому».

Він негайно розповів про все ігуменові Пимену і дуже просив залишити тіло нещасного в печері, адже було йому явлення святого Антонія зі словами: «Умилосерджуся я над душею брата цього, бо ж не можу зламати вам даної своєї обітниці, що кожен, кого покладуть тут, помилуваний буде, навіть якщо й був грішним». Та й самому ігумену було певне явлення від Бога.

Так воно й сталося. Братія, що прийшла до печери, насолодилася пахощами, прославивши Господа та святих Його угодників.

Преподобний Онисифор помер у 1148 році, його святі мощі спочивають у Ближніх печерах.

 

Святий угодниче Божий Онисофоре, моли Бога про нас.

 

Яндекс.Метрика