narrow default width wide

Breadcrumbs

28 листопада 2020 року Божого Вселенський Патріарх Варфоломій здійснив панахиду за жертвами Голодомору

 

 

Вселенський Патріарх Варфоломій після Літургії в патріаршому соборі св. Георгія на Фанарі 28 листопада здійснив панахиду за жертвами Голодомору - геноциду українського народу, який забрав мільйони життів.

Про це повідомляє блог "Romaleo fronimati".

Зазначається, що патріарху співслужили митрополит Імвроській і Тенедоський Феофіл, єпископ Галікарнаський Адріан і архимандрит Харлампій (Ніцев), який опікується українською громадою Стамбула.

У храмі були присутні генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, а також обмежена кількість співробітників консульства і членів українського міської парафії - в зв'язку з існуючими санітарними обмеженнями.

У своєму слові Патріарх зазначив, що ХХ століття можна вважати найтрагічнішим періодом в історії людства, який був відзначений двома світовими війнами, а також іншими лихами.

"Серед них ми повинні згадати Голодомор, Великий голод в Україні, метою якого було винищити від семи до десяти мільйонів благочестивих українців в найжахливіші роки радянського режиму, з 1932-го по 1933-й", - наголосив Патріарх.

"Поки люди голодували, радянський режим експортував зерно за кордон, створюючи ілюзію, що Україна - процвітаюча країна", - нагадав Патріарх.

Варфоломій зазначив, що Голодомор був штучно спровокованим голодом, "диявольським планом сталінської системи, спрямованим на побожний народ з метою викорінення християнської віри і Православної Церкви".

Молитва за жертви Голодомору - це, за його словами, нагадування людству, "що ми ніколи не повинні забувати такий злочинний голод, навпаки - ми повинні засудити Голодомор, щоб такі звірства не повторювалися в історії людства".

 

Яндекс.Метрика