narrow default width wide

Breadcrumbs

10 жовтня 2021 року Божого. Неділя

День пам'яті мученика Каллістрата

 

Каллістрат походив з Карфагена і був воїном за часів правління Діоклетіана. Батько його теж був воїном, служив при Понтії Пілаті, був свідком страждань Ісуса Христа. Тоді він увірував в нього і присвятив у свою віру сина.

Діоклетіан дізнався про те, що Карфаген вірує в християнство і піддав його страшним мукам. Він переносив страждання терпляче, тому вся дружина його також увірувала в силу Господа, за що їх теж мучили. Бачачи, що мученики залишаються неушкодженими, воїни Діоклетіана відрубали всім голови.


Святий Саватій

 

Саватій жив у XV столітті і спочатку подвизався в обителі Кирила Білозерського, але обтяжувався славою за подвиги і тому відправився на Валаам. Ще пізніше пішов на Соловецький острів разом з відлюдником Германом.

На острові життя відлюдників було важким, але вони терпіли все заради Христа. Через шість років Герман поїхав з острова, Саватій залишився один. Коли Господь дав йому знамення про швидку кончину, Святий поїхав з острова на тверду землю, сповідався, причастився Святих Тайн і помер на річці Визі в 1435 році.

 

Яндекс.Метрика