narrow default width wide

Breadcrumbs

6 жовтня 2019 року Божого. Неділя. Зачаття чесного славного пророка, Предтечi i Хрестителя Іоана

 

Святим пророком Малахією було передбачено, що раніше Месії з'явиться Предтеча, який вкаже на Його пришестя. Тому іудеї, що чекали Месію, чекали також явлення Його Предтечі.

У місті Іудиному Нагірної країни Палестини жили праведні священик Захарія і дружина його Єлисавета, що безпорочно дотримувались заповідей Господніх. Проте подружжя було нещасне: доживши до похилих років, вони були бездітні і не переставали молитися Богові, щоб Він дарував їм дитя.

Одного дня, коли святий Захарія був черговим священиком в храмі Єрусалимському, він увійшов під час Богослужіння в Святилище для кадіння фіміамом. Увійшовши за завісу Святилища, він побачив Ангела Божого, що стояв праворуч кадильного жертовника. Святий Захарія зніяковів і зупинився в страху, але Ангел сказав йому: "Не бійся, Захарія, твоя молитва почута, дружина твоя, Єлисавета, народить тобі сина, і наречеш йому ім'я Іоан". Але праведний Захарія не повірив словам Небесного вісника, і тоді Ангел сказав йому: "Я - Гавриїл, що стою перед Богом і посланий благовістити тобі це. І ось, ти будеш німим до дня народження, бо не повірив словам моїм". Тим часом народ чекав Захарію і дивувався, що він так довго не виходить зі Святилища. І коли він вийшов, то повинен був подати народові благословення, але не зміг виголосити його, оскільки був уражений німотою. Коли Захарія знаками пояснив, що не може говорити, то народ зрозумів, що йому було видіння.

Пророкування Архангела виконалося, і праведна Єлисавета звільнилася від уз неплідності, народивши світу Предтечу і Хрестителя Господнього Іоана.

Святий Іване, Предтече і Хрестителю Господній, прехвальний і вселенський апостоле, найкращий сину пустині і справжній друже Христа, моли Бога, щоби помилував душі наші!

Яндекс.Метрика