narrow default width wide

Breadcrumbs

7 січня 2013 р.Б. - Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

 

 

Христос рождається !

 

 

Славімо Його !!!

 

 

 

 

 

7 січня православна церква святкує Різдво Христове – день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха, яке є одним з найвеличніших християнських свят. Свято Різдва Христового вважається другим за своєю величчю після Пасхи (Великодня).

Цього дня сталася велика для всього християнського світу подія – народження Ісуса Христа у Вифлеємі (Ісус у перекладі з єврейської означає «спасіння»). Усі християни переконані, що Ісус Христос був посланий Богом на землю задля спокутування гріхів і спасіння людства. Старозавітні пророки провістили місце і час народження Спасителя світу — 5508 рік від створення світу. Отже, 7 січня — це день народження Сина Божого на землі. Від цього дня починається відлік часу.

Згідно з переказами Євангелія, мати Ісуса Христа Марія та її чоловік Йосип жили в Назареті, а до Вифлеєму прийшли, виконуючи наказ правителя Августа з'явитися всьому населенню на перепис. Оскільки на перепис населення Римської імперії зібралося дуже багато людей, Марія та Йосип не змогли знайти місця для ночівлі, а тому їм довелося шукати прихистку в невеликій печері, де за поганої погоди зазвичай ховалися чабани. Там Марія і народила Сина Божого. Тоді янгол спустився з неба й повідомив чабанам, які в цей момент не спали, що Бог народився. Чабани перші прийшли вклонитися немовляті.

На небі засяяла Вифлеємська зоря, що сповіщала світу про народження спасителя та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери з Марією та Ісусом Христом прийшли язичницькі мудреці й принесли Богу подарунки: золото, ладан і миро. Золото символізувало царську владу, ладан – Божу волю, смирно — долю пророка. До речі, саме тих давніх часів сягає традиція виготовляти вифлеємську зірку та прикрашати нею новорічну ялинку.

Пославши свого Сина на землю, Бог-отець намагався показати людству важливість любові, добра, співчуття та взаєморозуміння між людьми.

Різдво Христове належить до так званих Дванадесятих неперехідних свят, та має п'ять днів передсвяткування і шість днів післясвяткування і завершується святом Обрізання Господнього.

День народження Ісуса Христа є найбільш широко шанованим днем народження у світі тому, що люди різних соціальних верств, матеріального становища, переконань і поглядів не минають це свято своєю увагою. Тож, всім серцем зустрінемо і прославляймо новонародженого Богомладенця.

 

Ісусе, Сину Божий, що втілився нас ради, слава Тобі !

 

Яндекс.Метрика