narrow default width wide

Breadcrumbs

1 липня 2018 р.Б. Неділя. Прп. Леонтія, канонарха Печерського, в Дальніх печерах (XIV)

 

 

 

Преподобний Леонтій, канонарх Печерський, родом з Волині, з юних років прийшов у Києво-Печерську обитель, де прийняв постриг. Він мав прекрасний голос і, коли навчився грамоті, виконував послух канонарха.

 

 

Преподобний Леонтій помер молодим в XIV столітті й за самовідданий подвиг спасіння прославлений Господом благодатним даром чудотворним. Його прославлення почалося незабаром після смерті й уже наприкінці XIV століття зустрічається кондак преподобному Леонтію.

Мощі святого подвижника перебувають у Дальніх печерах
Свято-Успенської
Києво-Печерської Лаври, пам’ять його також 28 серпня, у Соборі Києво-Печерських святих.

Тропар і кондак подаються відповідно до традиції Київської Православної митрополії першої половини XV століття

Тропар Леонтію, канонарху Печерському, у Дальніх печерах спочиваючому, глас 3

Гідний слуга Христовий, канонарх Леонтій від юності себе служінню присвятивши, у славну лавру Печерську, на пагорби Київські прийшов. Службою керував красиво й благоговійно і в правилі чернечому засяяв світло. Тепер, у Вищого Престолу стоячи, моли Христа Бога, що б прощення гріхів подав душам нашим.

Кондак Леонтію, канонарху Печерському, у Дальніх печерах спочиваючому, глас 1

Послу канонарха виконуючи, гідний канонарх Леонтій і співом церковним керуючи в церкві, ти направду зробився подібним Ангелам,що оспівують Бога на Небесах,їх життю наслідував, і, з ними тепер радуєшся, поминай нас, що з любов’ю святкують пам’ять твою прощення гріхів подав душам нашим.

 

Яндекс.Метрика