narrow default width wide

Breadcrumbs

15 липня 2018 р.Б. Покладення чесної ризи Пресвятої Богородицi у Влахернi (V)

 

 

 

У V сторіччі, за час правління грецького імператора Лева І (474 р.), два сенатори, Ґальбій і Кандид, вибралися на прощу до св. Землі. В Палестині вони відвідували св. місця, освячені перебуванням Ісуса Христа й Пресвятої Діви Марії. Прибувши до Назарета, зупинились у домі однієї старої єврейки. В одну з її кімнат приходило багато хворих людей. Старенька розповіла сенаторам, що в ній у кивоті переховується одежа Матері Божої, яку Пресвята Богородиця ще перед своєю смертю передала одній побожній вдовиці. Та жінка берегла її все життя, а перед смертю передала одній своїй родичці, доручивши їй опікуватися цією одежею. Так вона переховувалася в побожних єврейських жінок аж до приходу сенаторів. Остання опікунка св. одежі журилася, бо вже не мала в своєму роді дівчини, яка могла б опікуватися дорогоцінною одежею.

Сенатори, дізнавшись про цю таємницю, негайно вирушили до Єрусалима. Там вони поклонилися св. місцям і, мабуть, за Божим надхненням, наказали зробити другий такий самий кивот, в якому переховувалася одежа Пресвятої Борогодиці. Вернувшись до Назарета, вони знову зайшли до дому побожної старої і непомітно поміняли кивоти: новий залишили в кімнаті жінки, а старий, з одежею Пресвятої Діви Марії, забрали з собою до Царгорода. Кивот з одежею поставили в своїй домашній каплиці у влахернському передмісті над Чорним морем. Про дорогоцінну одежу нікому не говорили. Але незабаром там почали діятися різні чуда, й сенатори не могли далі приховувати від людей своєї таємниці. Тоді повідомили про все імператора й патріарха. Цар наказав збудувати у Влахерні величну церкву, в якій поклали дорогоцінну одежу Пресвятої Діви Марії. Незнищенна одежа Пресвятої Богородиці стала обороною міста та джерелом чудесних оздоровлень.


Богородице Приснодіво, людей покрово, ризою і поясом пречистого тіла Твого, державну, місту твоему, огорожу дарувала, безсіменним різдвом Твоїм нетлінною перебуваючи, Тобою бо єство оновлюється і час. Тому молимо Тебе мир місту Твоєму дарувати і душам нашим велику милість.

Одежу нетління, священну ризу Твою, дарувала всім вірним Богоблагодатна Чиста, нею ж прикривала священне тіло Твоє, що її покладення святкуємо з любов’ю покрово всіх людей, і взиваємо зі страхом до Тебе, Чиста: радуйся, Діво, християн похвало.

 

Яндекс.Метрика