narrow default width wide

Breadcrumbs

13 вересня 2020 року Божого. Неділя. Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці (395 – 408)

Сщмч. Кіпріана, єп. Карфагенського (258)

Свт. Геннадія, патр. Царгородського (471)

 

 

 

 

«Радійте! - бо Я з вами на всі дні»


 

Згідно з переданням, Пресвятая Богородиця сама виплела Свій пояс із верблюжої шерсті та передала його апостолу Фомі, коли возносилася на Небеса. Цим утішила його, бо ж він запізнився проститись з Нею.

Пресвятую Богородицю взято до Неба, а пояс як і її риза – залишилися на згадку про Неї і на спомин, що Вона жила на землі.

Пояс переховували інші учні після мученицької смерті святого апостола Фоми, а тоді поклали його у Влахернській церкві в Константинополі, там де з’являлася Божа Матір, тримаючи Свій омофор над народом у ІХ ст.

Перше покладення чесного пояса відбулося за правління імператора Аркадія (395-408). Він привіз пояс до Константинополя з Єрусалиму, а його дочка Пульхерія сховала пояс у золотому кивоті в церкві Пресвятої Боородиці. Там він зберігався 5 століть.

Друге покладення чесного пояса відбулося в церкві Халкопратійській в Константинополі через 500 років. Тоді Константинополем правив імператор Лев Мудрий (або Філософ, 886-911). Його дружина Зоя була опанована злим духом, який її сильно мучив. У видінні вона дізналася, що зможе видужати, коли на неї покладуть пояс Пресвятої Боородиці. Тоді всі почали шукати його і знайшли в кивоті церкви Пресвятої Богородиці. Патріарх поклав пояс на імператрицю і та одразу видужала. Із вдячності Богові за це чудо зцілення вона оздобила Пояс золотими нитками.

Свято покладення чесного Пояса встановлено в ХІІ ст. А в ХІV ст. імператор Іван Катакузінос передав пояс до Ватопедського монастиря святої гори Афон. Тепер Пояс поділений на три частини, одна з яких зберігається в тому ж монастирі, друга – в монастирі в Трієрі (Німеччина), а третя – в Грузії.

 

 

Пресвятая Богородиця, спаси нас!

 

«Радійте! - бо Я з вами на всі дні»

Детальніше читайте на УНІАН: https://religions.unian.ua/afon/2130891-13-vajlivih-faktiv-pro-poyas-presvyatoji-bogoroditsi.html
Яндекс.Метрика